niedziela, 26 stycznia 2014

Spaghetti

Muszę się pochwalić – byliśmy dziś pierwszy raz w kinie. To znaczy pierwszy raz od narodzin Matyldy. Kocham kino i już bardzo tęskniłam za filmem na dużym ekranie. Wybraliśmy się do Kinematografu przy Muzeum Kinematografii w Łodzi, na seans dla rodziców z dziećmi. Na sali był przewijak i niezgaszone światła. Obsługa przemiła. Była też druga para z kilkulatkiem więc było nam raźniej : ) Matylda troszkę marudziła, ale lwią część, ku naszej radości, przespała. Obejrzeliśmy „Kongres”,  bardzo poruszający film. Polecamy film i miejsce. 

A na obiad spaghetti.
Spaghetti.

Pieczarki
Cebula
Brokuły
Sok pomidorowy
Cukinia
Papryka
Trochę oleju


Podsmażamy drobno pokrojone pieczarki  z cebulą pokrojoną w kostkę. Dodajemy pokrojone cukinię i paprykę, smażmy aż cukinia się troszkę zarumieni. Podlewamy wodą, dokładamy rozdrobnione brokuły. Zalewamy sokiem pomidorowym, kiedy wszystko będzie miękkie.  Podajemy z brązowym makaronem. 

1 komentarz:

  1. Jakby tak mój mężż lubił brokuły, o rety ile bym za to dała. Tak to sama zajadam, jak mi się przypomni, że istnieją. ;) Uwielbiam je, ale jak tylko gotuję, słyszę krzyk "fuuuuu" ;)

    OdpowiedzUsuń